Beton Kesme Samsun

Beton Kesme Samsun

Beton Kesme Samsun

İnşa işlerinde gelişen teknoloji de kullanılarak yapılan beton kesme Samsun işlemleri, hem yapının daha kuvvetli olmasını sağlamakta hem de işlerin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Kesilecek olan betonun yapısı, bulunduğu nokta ve kalınlığı, kesim işlemi sırasında kullanılacak olan tekniğin değişmesine neden olacaktır. Genellikle beton kesme işlemlerinde makinalar ve elmas kesiciler kullanılır. Bu sayede kesilen betonun pürüzsüz ve milimetrik olarak belirtilen ölçülerde olması sağlanır.

Samsun beton kesme işlemlerinde kullanılan makinalar genellikle hidrolik ve halatlı özelliklere sahip olanlardır. Betonun zarar görme riskini ortadan kaldırmak için bu iki makinadan destek alınır. Dolayısıyla inşa işleri ile uğraşan noktaların ya bu makinalara sahip olması ya da bu makinalara sahip kesim firmaları ile çalışması şarttır.

Hidrolik Beton Kesme Makinaları

Beton kesme Samsun işlemlerinde sık kullanılan hidrolik makinalar, hidrolik yağ ile çalışan ve kullanımı operatör ile sağlanan makinalardır. Bu makinaların ucunda elmas uçlu testereler bulunur. Bu da betonun pürüzsüz bir şekilde kesilmesini sağlar.

Hidrolik Samsun beton kesme makinası kullanılmadan önce kesilecek olan betonun üzerine ray döşenmektedir. Bu raylar kesim aralıklarına göre milimetrik ölçüler ile döşenir. Çünkü bu makine raylar üzerinden geçerek kesim yapmaktadır. Genellikle perde betonlarda bu teknik daha sık kullanılır. Ayrıca kesilen betonun tozunu emen bir haznesi de bulunmaktadır.

Halatlı Beton Kesme Makinaları

Halatlı beton kesme Samsun makinaları genellikle kalın, hatta çok kalın beton tabakaların kesilmesinde kullanılır. Çünkü bu makinaların beton kesme konusundaki muhteşem gücü özellikle 40 cm üzerindeki betonları da kesmeye yaramaktadır. Hatta demir içeren betonların demir kısımlarını da 5 cm’e kadar kesebilmektedir. Ancak dar alanlarda kullanılamadığı için ev inşalarında çok sık tercih edilmez. Bir operatör yardımı ile kullanılır ve elmas kesicileri halatlarında bulunur.

Bizler beton kesme tekniklerinin tamamına hakim ve kullanan profesyonel ekiplerden biriyiz. Teknolojik beton kesme makinalarımız ile her çeşit beton kesim işleminizi gerçekleştiriyoruz. Etkin bir şekilde vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde sizler de beton kesim işlemlerinizi tam zamanında yapıyoruz. İhtiyaca en uygun Samsun beton kesme tekniğini belirliyor ve bu doğrultuda sizlere en iyi hizmeti vermeye çaba gösteriyoruz.

 

 20 Mayıs 2018, id:1169
telefonwhatsappmail