Samsun Beton Duvar Kesimi

Samsun Beton Duvar Kesimi

Samsun Beton Duvar Kesimi

SAMSUN BETON DUVAR KESİMİ

Beton, kum, çakıl, çimento ve suyun karıştırılmasından elde edilen bir yapı malzemesidir. Sözü edilen malzemeler belirli oranda karıştırıldığında, kalıplarda istenilen biçimi alabilecek plastik bir malzeme elde edilir. Betonu diğer malzemelerden üstün kılan en önemli özelliklerinden biri istenilen biçimi verilebilmesini sağlayan plastik kıvamdır. Betonun yapıda başlıca kullanım alanı duvarlardır ve bazen bu duvarların kısmi ya da tamamının kesilmesi gerekebilir.

Firmamız bünyesinde barındırdığı son teknoloji makinaları ve profesyonel karotçularla beton duvar kesimi Samsun’da siz değerli müşterilerine hizmet vermeye hazırdır.

Beton duvar kesimi Samsun’da şu durumlarda ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Beton duvarda kapı açmak, pencere açmak, duvarda istenilmeyen alanı kesmek gibi durumlarda beton duvar kesimi Samsun uygulaması yapmak gerekmektedir.

Duvarların kalınlığına, donatısına, kesilecek şekle göre beton duvar kesimi Samsun’da değişik tekniklerde yapılmaktadır.

Beton duvar kesimi Samsun’da yuvarlak bir şekilde yapılacaksa bu iş için karot makineleri uygundur. Karot makineleri yuvarlak şeklin çizgisinin üzerinde yan yana küçük delikler açılarak, büyük parçanın çıkması sağlanır.

Beton duvar kesimi Samsun’da düz ise, derz makineleri ile veya hidrolik raylı testere ile yapılması uygundur. Düz olan uçları nedeniyle bu teknikle beton duvar kesimi Samsun’da kare, dikdörtgen olarak kesilebilmektedir.

Beton kalınlığının 60cm geçmesi durumunda beton kesme makinası (testere) olaya cevap verememektedir. Bu gibi durumlarda çürütme yönteminden yararlanırız.

Beton Kesme-Duvar Kesme Samsun şehri Genel Kullanım Alanları

-Sonradan karar verilen kapı pencere şaft açılımları

-Tadilat bakım ve onarım esnasında kesilmesi istenilen betonarme yapılar

-Kontrollü bina yıkımlarında vinç yardımı ile beton yapının kesilip sevk edilmesi.

 12 Temmuz 2018, id:7746
telefonwhatsappmail